obrázek
O nás Audio Knihy Hudba Tanec Workshopy Kontakt
Česky - English
SUTRA2 SUTRA6 SUTRA4
SUTRA1 SUTRA3 SUTRA5
foto: Hugo Glendinning


SIDI LARBI CHERKAOUI / ANTONY GORMLEY / SZYMON BRZÓSKA
&
17 mnichů z kláštera Šaolin
v tanečním představení divadla Sadler´s Wells

GALA SHOW v rámci festivalu TANEC PRAHA
25. 6. + 26. 6. + 27. 6. / 20.00 / Hudební divadlo Karlín

SUTRA

Představení inspirovaném dovedností, sílou a duchovností budhistických mnichů z kláštera Šaolin v čínské provincii Henanu.

Představení SUTRA, oceňované kritiky a obdivované publikem, je fascinujícím průhledem do filosofie a víry šaolinské tradice.

Představení, které vám vezme dech!

Ohromí vás svojí hloubkou uměleckou i duchovní, prostou výpovědí, autentičností pohybů, podtrženou živou akustickou hudbou.

Od londýnské premiéry v divadle Sadler´s Wells 27.5.2008 zhlédlo představení více než 60 000 diváků ze 13 Evropských i mimoevropských zemí.

Název SUTRA má svůj základ ve slově sutta (Páli), které původně souhrnně označovalo kázání Budhy. Je to také obecný termín pro pravidla a aforismy. V Hinduismu sutry stanovují zásady správného chování. V sanskrtu slovo sutra znamená provaz, vlákno nebo také míru přímosti.

SUTRA - ukázka

Režie & choreografie: Sidi Larbi Cherkaoui

(nar.1976 v Belgii, matka Vlámka, otec Maročan) laureát prestižního evropského ocenění v oblasti kultury 2009 Kairos Prize, strávil v klášteře Šaolin v Číně několik měsíců , šaolinská filozofie, tai chi a kung-fu jsou jeho životní lásky.

Vizuální tvorba a design: Antony Gormley

je nositel ceny Turner Prize. Představení Sutra je zasazeno do strhující a fascinující pohyblivé kulisy, sestávající z 21 dřevěných beden, které svým přeskupováním poskytují neustále se měnící scénu.

Hudba: polský skladatel Szymon Brzóska

završil dokonalé představení neméně dokonalým hudebním doprovodem. Pět hudebníků (smyčce, klavír, bicí) hraje v pozadí scény za poloprůhlednou zástěnou.







obrázek obrázek obrázek

Sumako KOSEKI: BUTÓ - Tanec na hraně.

NABÍDKA NOVÉHO VYSTOUPENÍ:

„BUTÓ je cestou k pochopení, proč lidé tančí. Je to spojení s naší minulostí a s pamětí našich předků“ říká Sumako KOSEKI

Japonská tanečnice Sumako KOSEKI vychází ve své tvorbě z japonského BUTO tance (z tvorby mistrů Tadashi Suzuki a Isso Miura).
Její osobitý styl je ovlivněný spoluprací s Grotowským, Barbou, Leotardem a Adrienem.

Sumako KOSEKI působí jako tanečnice a pedagožka v Japonsku, ve Francii, v Dánsku i v ČR

Od roku 2004 vede pravidelné OPEN – CLASS workshopy BUTÓ tance v České republice

Vystoupení v Praze:

W3C valid